• Po – Pá 8:30 – 15:30, 543 212 488
  • HOT LINE – 727 894 590
facebook instagram youtube
Kolik to stojí?

Poradce – rozdíl mezi čirým a extra čirým sklem / Float vs. Diamant

Skleněné obklady > Informace > Poradce – rozdíl mezi čirým a extra čirým sklem / Float vs. Diamant

Rozdíl mezi skly Float a Diamant

Zajímá Vás rozdíl mezi skly Float a Diamant? Rozdíl není v jejich pevnosti či odolnosti, ale v průhlednosti respektive čistotě. Obě skla jsou mechanickými vlastnostmi stejné. Jsou kalitelné takže můžou být bezpečnostní

Obyčejné čiré sklo FLOAT

Float je čiré sklo, které se vyznačuje zeleným nádechem. Jednoduše ho poznáte podle zelené hrany, která je pro toto sklo typická.  Maximální velikost skla je 3200 x 1600 mm, na zakázku pak až 3600 mm.

Sklo Float se používá na všech standardních aplikací bez nároku na vysokou průhlednost skel a to jak v nábytku, stavebnictví, na akvária apod. Je to jednoznačně nejpoužívanější typ skla na trhu. 

Extra čiré sklo DIAMANT

Diamant je extra čiré sklo, které je chemicky čištěné od oxidů železa. Tím se zbavuje zeleného nádechu a nezkresluje tak výrazně barevné odstíny jako sklo Float. Standardní velikost je 3200 x 1600 mm, za příplatek umíme vyrobit skla do délky 3600mm, případně i do 3900 mm na poptání. 

Extra čiré sklo tzv. Diamant se používá zejména na lakovaná skla, kde není žádoucí zkreslení barvy. Dále pak v místech, kde si zákazník přeje maximální průhlednost a nezkreslení barev objektů za sklem. Použití skla Diamant není tak časté, ale můžeme jej najít v luxusnějších interiérech, na vitrínách či prodejních pultech apod. 

Varianty a použití skel

Obě základní varianty plaveného skla se používají bez barvy i jako lakované. Lakované sklo Diamant se musí použít v případech, že chceme dosáhnout bílé barvy a při lakování světlých odstínů. Při použití skla Float se světlé odstíny včetně bílé barvy jeví po lakování jako zelené.

Sklo bez barvy využíváme jako výplně do rámů, na sprchové zástěny, skleněné příčky nebo zábradlí. U těchto výrobků se častěji využívá sklo Float, které je cenově dostupnější a v případech kdy zelený nádech nekazí celkový dojem.

Skla Float i Diamant mají svojí matnou verzi, která je v poslední době velmi moderní a žádaná. Matná nebo někdy označována jako mléčná skla se u nás označují – Satinato Float a Satinato Diamant. Matný vzhled se získává za pomoci leptání.

Matná strana skla je zpravidla pouze z jedné strany, z druhé strany je sklo lesklé. Pokud skla lakujeme na skleněné obklady do kuchyní, tak matnou stranu skla umístíme směrem do místnosti, aby méně odrážela odlesky předmět ů na kuchyňské lince. Matné sklo v kuchyni vypadá velmi elegantně a moderně. Matná skla mají však stejnou škálu využití jako lesklá skla a je to pouze o designu a požadavků zákazníků.