• Po – Pá 8:30 – 15:30, 543 212 488
  • HOT LINE – 727 894 590
facebook instagram youtube
Kolik to stojí?

Dotazy

FAQ / časté dotazy

Nejčastější dotazy našich zákazníků jsme pro Vás rozdělili do několika sekcí podle typu produktu:

Obecné dotazy:

Nejprve je nám nutno zaslat poptávku se zadáním parametrů požadovaného výrobku a Vašimi kontaktními údaji. Pro poptání skleněného obkladu můžete využít náš interaktivní formulář na tomto webu v sekci Ceník. Případně nám zašlete e-mail na technik@alfastyl.cz.

Na základě Vaší poptávky Vám zpracujeme nezávaznou cenovou nabídku. Pokud budete s cenou souhlasit, zašlete nám písemnou objednávku s veškerými potřebnými údaji. Z Vaší objednávky v našem systému vytvoříme zakázku, kterou automaticky zpracuje náš koordinátor. Jakmile Vaši zakázku zařadí do plánu technikům, spojí se s Vámi a domluvíte se na přesném termínu zaměření.

Na zaměření přijede náš zkušený technik vybavený vzorky a vzorkovníky, který Vám případně rád se vším poradí. Po zaměření a ujasnění všech detailů zpracujeme a pošleme finální cenovou nabídku a výzvu k úhradě zálohy. Jakmile obdržíme zálohu, začneme vyrábět skla, připravovat náhled grafiky, objednáme kování a další úkony potřebné k realizaci Vaší zakázky.

V momentě, kdy budeme mít na skladě připravený veškerý materiál (případně s mírným předstihem) se Vám znovu ozve náš koordinátor a domluví se s Vámi na přesném termínu montáže. Montáž už je pověstnou třešničkou na dortu celého procesu. Po montáži je jen potřeba technikům podepsat doklady a doplatit zbytek ceny.

Samozřejmě. Rádi se Vám budeme věnovat v jakékoliv fázi Vašeho projektu. Včasnou konzultaci dokonce vítáme a doporučujeme. Nevhodně připravený prostor může zkomplikovat nebo dokonce i znemožnit montáž skla a Vám prodražit zakázku. Nacenění Vám samozřejmě také rádi zpracujeme, ale je nutno počítat s tím, že po dokončení stavby už nemusí být cenová nabídka aktuální.

Nejčastěji se setkáváme s několika problémy, kterým je možno jednoduše předejít správným plánováním a včasnou přípravou:

1. podlahové topení znemožňuje kotvení do podlahy – podlahové topení je nutno v místě kotvení skel vynechat.

2. stropní SDK podhled neumožňuje kotvení do stropu – podhled není dostatečně nosný, takže je nutno v místě kotvení skel nad SDK připravit výztuhu (důležité zejména pro panty otočných dveří a posuvné dveře).

3. v koupelně jsou špatně připravené návaznosti stavebních konstrukcí, obkladů a vaniček na skleněnou sprchovou zástěnu, které pak velmi komplikují, prodražují nebo dokonce znemožňují instalaci zástěny – doporučujeme s námi detaily konzultovat před jejich realizací.

4. skladba podlahy nebo často čela galerie neumožňují pevné kotvení zábradlí – zábradlí ze své podstaty vyžaduje velmi pevné kotvení a tomu musí být přizpůsobená i konstrukce do které se má kotvit.

Pro vypracování cenové nabídky potřebujeme zadat: rozměry prostoru, typ skla, Vaši představu provedení (ideálně okótovaný výkres nebo náčrtek), Vaše jméno a příjmení, telefonní číslo, e-mailovou adresu, pokud požadujete dodání s montáží, tak místo montáže a velmi pomůže i foto prostoru. U skleněného zábradlí na schodiště je navíc potřeba zadat rozměry, ze kterých budeme schopní určit tvar šikmých skel – např. rozměry jednotlivých schodů, výšku spodního a horního schodu změřené od stejné roviny, sklon schodiště, apod. Zadání a řešení těchto prvků je složitější, proto nezapomeňte v poptávce uvést Váš telefon – pokud bude v zadání něco chybět nebo nám nebude něco jasné, zavoláme a domluvíme se.

Kalená skla není možné jakkoliv upravit, proto mezi zaměřením a montáží už nesmí probíhat žádné úpravy prostoru. Jedině tak se můžeme za naši práci zaručit. Ve výjimečných případech (například když to vyžaduje speciální technologický postup) lze zaměření provést dříve, ale odpovědnost je pak přenesena na objednatele.

Izolační skla nenabízíme.

Ohýbaná skla vyrobit umíme, ale jejich dodání nenabízíme. Vaši poptávku případně předáme našim partnerům, kteří se ohýbanými skly zabývají.

Zabýváme se převážně skleněnými prvky do interiéru. Výjimkou jsou např. exteriérová zábradlí, různé skleněné tabule, zasklení altánů a jiné speciální realizace. Použití našich produktů v exteriéru je vždy nutno předem konzultovat.

Sprchové kouty a zástěny ze skla:

Vše vyrábíme na míru pro konkrétní zakázku, takže u nás žádný standard neexistuje. Vše se řídí přáním zákazníka. Tím pádem se u nás nesetkáte ani s žádným příplatkem za nadstandard. Nejčastěji však zákazníci volí výšku sprchové zástěny 2000-2100 mm nebo se zástěna zarovnává se spárou v obkladech, dveřmi, okny apod.

Základem povrchových úprav kování je leštěný nebo broušený povrch. Tyto dvě povrchové úpravy jsou dostupné téměř u všech prvků pro srpch. zástěny a jsou za stejnou cenu. Volit můžete ale i černé provedení nebo jinou barvu dle vzorníku RAL. U některých prvků máme v nabídce i leštěnou mosaz imitující zlato. Pokud se nespokojíte s imitací, umíme dodat i kování pokryté pravým 24k zlatem. Pro rustikální vzhled umíme na vybraných prvcích kování imitovat mosaz s patinou nebo měď s patinou.

Z naší nabídky vždy vybereme a navrhneme nejvhodnější kování pro Váš projekt. U prvků, kde je možné volit z několika typů nebo designů, vždy najdete celou naši nabídku v obrázkové příloze cenové nabídky.

Naše profily jsou všechny pohledové, takže, ač by šly použít pro zabudování, nejsou pro to moc vhodné. V nabídce máme i zabudované profily, které však musí osadit stavba nebo obkladači. Zabudované profily mají svá specifika, proto doporučuje s námi jejich použití a provedení předem konzultovat.

V tomto případě navrhneme kotvení skel na bodové úchyty. Kotvení do profilů má oproti bodovým úchytům určité výhody, proto jim v návrzích sprchových zástěn dáváme přednost. Pokud profily nechcete, nazapomeňte to uvést do poptávky.

U nás to možné je. Disponujeme tiskovou technologií, která využívá speciální keramické inkousty, které chemicky i mechanicky odolají i mnohem agresivnějšímu prostředí než je v běžné kouplně. Motivy je možné vybírat z databáze www.shutterstock.com nebo dodat vlastní v tiskové kvalitě.

Bude velmi záležet na koncepci sprchové zástěny, použitém kování a řešení celé koupelny. Doporučujeme s námi tyto detaily konzultovat před jejich realizací. Špatně připravené stavební návaznosti mohou realizaci zástěny zkomplikovat, prodražit nebo dokonce znemožnit.

Skleněné dveře, stěny a příčky:

Nejčastější volbou je čiré nebo satinované sklo. Z dalších lze volit šedé nebo hnědé probarvené sklo, příp. jejich satinovanou variantu. Umíme však dodat i speciální, nepříliš běžná skla, pokud je má nebo dokáže sehnat některý z našich dodavatelů.

Výběr skel naleznete v sekci materiálů zde.

Pro dekorování skel můžete volit pískování, gravírování, digitální potisk, případně kombinaci těchto technik. U pískování lze volit pískování pozitivu nebo negativu. Dalších zajímavých efektů a vzhledů lze dosáhnout kombinací dekorování a satinovaného skla. Vybírat nebo se jen ispirovat můžete z našich již připravených motivů zde: https://sklenenyobklad.cz/produkty/sklenene-dvere-s-motivem/.

Nebo lze vybrat vektorovou grafiku zde: www.shutterstock.com, případně lze dodat vlastní motiv ve vektorovém formátu. 

První variantou jsou klasické otočné dveře. Osazené madlem a samozavíracími panty obvykle umožňují otevírání na obě strany (tzv. lítačky). Dveře osazené zámkem a klikou mají obvykle volné panty a většinou umožňují otevírání jen na jednu stranu.

Druhou variantou jsou dveře posuvné s montáží kolejnice do stropu/překladu, na zeď nad stavební otvor nebo do pouzdra. Posuvné dveře jsou běžně vybaveny tlumícím a dovíracím mechanismem na zavření i otevření.

Speciální kategorií jsou skleněná nábytková dvířka, která umíme dodat vč. lepených pantů, tedy bez nevzhledných krytek z vnější strany skla.

Ano, i skleněné dveře lze vybavit samozavíračem. Nejedná se však o typycké nevzhledné „brano“ na horní hraně dveří. Samozavírač je vždy elegantně zakomponovaný a skrytý v pantech. Navíc obvykle nabízí i aretaci dveří v otevřené poloze.

Naši zkušení technici navrhnou nejlepší typy a kombinace kování pro Váš konkrétní případ, dle požadované funkce. Prvky kování, u kterých je možná volba materiálu nebo designu (např. madla dveří), najdete ve všech nabízených provedeních v obrázkové příloze cenové nabídky.

Ano, několik takových zakázek jsme již také realizovali. Ukázky najdete v naší galerii realizací

Sádrokartonový podhled má jen omezenou nosnost, která nestačí pro zavěšení posuvných dveří, ale ani horních pantů otočných dveří a nedoporučujeme do něj kotvit ani fixní skla. Se skleněnými dveřmi nebo příčkou je tedy nutno počítat předem a při stavbě nad SDK podhled nechat připravit výztuhu.

Ideální je vyrobit výztuhu z masivního dřeva, aby bylo možné kování kotvit vruty. Při návrhu výztuhy je nutno počítat nejen s hmotností křídla dveří, ale i se zatížením, které budou dveře generovat svým pohybem.

Ano i toto je poměrně častý druh zakázky, které zpracováváme. Upozorňujeme, že známí výrobci pouzder, jako JAP, Eclissé aj., dodávají pouzdra s kováním pro dřevěné dveře. Pro zavěšení skleněného křídla je nutno zakoupit speciální sadu kování navíc. Tlumiče bývají také samostatnou položkou. Případné obložky, kryty apod. je nutno montovat až po montáži skleněného křídla. Samotná pouzdra nedodáváme a nemontujeme – ta jsou vždy dodávkou stavby.

Zábradlí:

Zábradlí musí být z bezpečnostních důvodů vždy vyrobeno z vrstveného skla. Nejběžnější variantou je čiré sklo vrstvené čirou fólií. Pro vrstvení lze použít i matnou (mléčnou) fólii. Probarvená skla (šedé nebo hnědé) lze také bezproblému použít. V případně satinovaných skel je vrstvení možné, ale satinovaná strana skel musí být vně. Možnost použití jiných speciálních skel nebo vrstvících fólií s námi raději předem konzultujte.

Nejběžnější, nejpraktičtější a nejuniverzálnější je kotvení skel na bodové úchyty (tzv. terče nebo puky).

Druhou možností je kotvení do profilů, které ale vyžadují precizní přípravu podkladu a jejich použití na schodišti je značně omezené.

Nejdůležitější a bohužel často opomíjenou podmínkou je, že v místě kotvení zábradlí musí být zajištěn dostatečně tlustý a pevný podklad s tvrdým povrchem (ideálně beton), aby do něho bylo možné zábradlí pevně a bezpečně přikotvit. Nepravidelné velikosti stupňů (např. u zatočených rohů schodiště) komplikují návrh zábradlí a způsobují nepěkné návaznosti skel a zarovnání hran skla se stavební konstrukcí.

Při volbě skleněného zábradlí doporučujeme pravidelné tvary schodišťových ramen. U vícepatrových schodišť je nutno dobře promyslet návaznost zábradlí na celé výšce schodiště. Samozřejmě Vám při návrhu schodiště a zábradlí rádi poradíme, tak se na naše specialisty neváhejte obrátit.

Ano, zábradlí montujeme i do exteriéru, ale zde bývá často problémem uchycení zábradlí kvůli hydroizolacím, okapům, oplechování apod. Konstrukční detaily doporučujeme konzultovat předem a ideálně v kooperaci se stavbou.

Ano, je. Skleněné zábradlí ve srovnání s ocelovým více pruží, takže se pocitově může zdát méně bezpečné. Skleněné zábradlí je vždy složeno ze dvou kalených tabulí, kdy při případném rozbití skla z jedné strany zábradlí udrží bezpečnostní fólie a druhá tabule skla zábradlí vcelku. Za běžných okolností je ale dost složité kalené sklo rozbít a téměř nemožné ho zlomit v ohybu. 

Skleněné zábradlí před francouzským oknem může být kotveno na bodové úchyty do fasády vedle okna nebo do profilů, které se montují přímo do rámu okna. Problémem kotvení do fasády bývá silná vrstva izolace.

Horní hrana skleněného zábradlí by správně měla být doplněna madlem. Madlo ale narušuje čistý, téměř neviditelný design skla, takže se obvykle nepoužívá. Madlo je však nutné ve veřejných prostorách, kdy ochraňuje hranu skla, která je nejzranitelnějším místem pro případné rozbití kaleného skla.

 

Skleněné obklady:

Naše obkladová skla float, diamant a Fotoglass jsou tvrzená (kalená) a mají až 7x větší pevnost než obyčejné sklo. Při běžné práci v kuchyni je prakticky nemožné tato skla rozbít. Na skleněné obklady poskytujeme záruku 24 měsíců. Výjimkou je pouze nekalený Lacobel.

Naše obkladová skla s barvou či s grafikou lepíme speciálními lepidly přímo na stěnu. Snažíme se o minimalizaci spár mezi skly, aby výsledný dojem nerušil další materiál. Není tedy nutné používat žádné lišty ani šrouby, které by narušily velmi čistý a moderní vzhled skleněného obkladu.

Ano, pozice zásuvek a vypínačů si naši technici zaměří a ve skle vše vyvrtáme. Vrtání do skla je možno provézt před kalením, pod výrobě skleněného obkladu již není možnost doplnit otvory či upravit rozměry.

Montáž skleněného obkladu trvá cca 1,5 hodiny a jedná se o „čistou“ práci. Sklo se pouze přilepí ke stěně, takže žádný hluk či nepořádek nehrozí. Naši technici jsou profesionálové, kteří po sobě uvedou pracoviště do bezvadného a čistého stavu.

Údržbu můžete provádět běžně dostupnými prostředky pro čištění skla. Údržba je snadná a rychlá. Stačí přetřít mokrým hadříkem.
Sklo LACOBEL není vhodné pro použití za plynový sporák. Obyčejné sklo nevydrží velké výkyvy teplot a již při rozdílu teplot 35°C může prasknout, zatímco kalené sklo odolává teplotním rozdílům až 250°C. Sklo LACOBEL je možno použít na obklady stěn v prostorech, kde nedochází ke styku s dalšími materiály, nářadím či tepelnému zdroji. Např. skleněné obklady komerčních či obývacích prostor.
 

I skla s grafickým motivem lze umístit za plynový sporák. Používáme technologii UV tisku, což je tisk využívající inkousty nebo barvy vytvrditelné UV světlem. Výhodou UV tisku je vysoké rozlišení a odolnost barev. Je samozřejmě potřeba, aby Vámi vybraný motiv měl dostatečné rozlišení. Doporučené rozlišení je 300dpi a také doporučujeme vybírat motivy ve formátu vektory.

Kombinovat to lze, ale ve výsledku mohou být barevné rozdíly viditelné. Odstíny barev Vašich skleněných obkladů se nebudou nikdy 100% shodovat. Tuto realizaci můžeme doporučit pouze v případech, kdy skla na sebe nenavazují. Upozorňujeme, že na sklo Lacobel neposkytujeme záruku proti prasknutí. Obecně platí, že lze typy skla kombinovat u bílé a černé barvy, ale u ostatních odstínů je výsledek vždy nejistý.

Ano, skleněný obklad lze umístit na keramické obklady. Skleněné obklady standardně lepíme na keramické obklady našim speciálním lepidlem. Není nutná demontáž keramického obkladu.

Ano, lze to kombinovat. Můžete si zvolit jeden obklad s motivem, který budou obklopovat z každé strany jednobarevné obklady bez potisku. I tady však hrozí, že podkladová barva (např. bílá) nebude úplně stejná na skle s grafikou a na skle s barvou.

Skla menších rozměrů zasíláme přes dopravní službu. Na skla větších rozměrů máme vlastní vozový park a vozidla vybavená stojany na přepravu skel. Sklo Vám přiveze náš řidič a počká, až zkontrolujete, že je materiál v pořádku. Tímto se snažíme eliminovat poškození vlivem přepravy a další průtahy v termínu dodávkách Vašeho obkladu. Naše doprava je u zakázek nad 5.000,-Kč ZDARMA nebo stojí 240,- Kč bez DPH. Podmínky platí pro území celé ČR.

Ceník grafického skla i ostatních materiálů Vám rádi zašleme. Protože je cena obkladu závislá na rozměru a tvaru skla, využijte prosím pro zjištění ceny náš poptávkový formulář v sekci ceník nebo emailovou adresu.

Doporučujeme vybírat motivy ve formátu vektory. S vektory lze lépe pracovat, měnit jejich velikost, barvy a tvar.

Grafický návrh zpracováváme po zaměření zakázky. Vaši fotografii použít můžeme, pokud bude mít dostatečné parametry vhodné pro tisk na velkoformátový skleněný obklad. Doporučujeme konzultaci s našim grafikem před objednáním zakázky. Fotografii nám můžete zaslat na naši emailovou adresu.

Seznam motivů najdete na adrese www.shutterstock.com. Motivy můžete filtrovat dle různých kategorií (příroda, lidé, ovoce…). Doporučujeme vybírat tzv. vektory, se kterými je možno lépe pracovat.

Bohužel ne. Skleněné obklady lze zaměřit až je kuchyně kompletně namontovaná. Zaměřujeme vždy prostor mezi kuchyňskou linkou velmi přesně, abychom minimalizovali množství a velikost spár mezi sklem a skříňkami. Dejte nám prosím vědět, až bude kuchyně nainstalovaná a my přijedeme zaměřit Váš obklad.

Ano, pro tento účel používáme čiré sklo float bez barvy. Upevňujeme jej v rozích pomocí šroubů s ozdobnou krytkou.

Ano, demontáž jsme schopni zajistit a vadný panel vyměnit. Složitost demontáže a následné montáže posoudí naši technici při schůzce u Vás.

Skleněné magnetické tabule:

Na naše tabule je nutno použít silné neodymové magnety. Magnetická vrstva je ze zadní strany skla tloušťky 4-5 mm a při použití běžného magnetu by nebyl dostatečný přítlak. Běžné magnetky Vám bohužel spadnou na zem.

Skleněná magnetická tabule není určena pro venkovní použití a neodolává povětrnostním vlivům. Je zde riziko delaminace magnetické vrstvy. Magnetickou tabuli ze skla realizujeme pouze pro interiérové prostory.

Na magnetické tabule ze skla můžete použít jakékoli běžně dostupné popisovače, které nejsou permanentní. Jsou to stejné popisovače a houbičky jako na whiteboardy.

Nicméně pro lepší krytí a zvýraznění písma doporučujeme křídové popisovače, které mají zároveň i výrazné barvičky.

Veškeré doporučené a vykoušené příslušenství nalezenete v našem v našem specializovaném eshopu zde.

Skleněné tabule větších formátů (nad 1000×800 mm) doporučujeme lepit přímo na zeď. Magnetické tabule menších formátů pak dodáváme včetně montážní sady na přišroubování. Součástí sady jsou háčky, bezpečnostní pojistka, šroubky a hmoždinky.

Ceny skleněných magnetických tabulí na míru jsou závislé na rozměru, barvě či potisku a místu montáže. Rádi Vám zpracujeme nezávislou cenovou nabídku. Pro poptávku využijte prosím náš specializovaný formulář zde.

Všechny skleněné tabule vyrábíme z tvrzeného skla ESG, které je až 7x odolnější vůči rozbití než běžné sklo. Sklo je zároveň extrémně odolné vůči prohnutí a rázům v ploše. Při běžném používání v kanceláři prakticky není možné tabuli rozbít. Záruky samozřejmě poskytujeme na všechna naše kalená skla.

Při setření hodně záleží na použitých popisovačích. Obecně lze říci, že při použití popisovačů na whiteboardy je lze jednoduše setřít běžnou houbičkou používanou také na whiteboard (popisovací tabule).
Máme vyzkoušeny popisovače a doplňky, které naleznete v našem eshopu zde.
Pokud na skle zůstanou šmouhy, tak je velmi jednoduché je dočistit běžně dostupnými prostředky pro čištění skla. Údržba je snadná a rychlá. 
Skleněná tabule nezajde jako některé bílé tabule a vypadá po celou dobu používání jako nová.

Ano, umíme tisknout na zadní stranu magnetické tabule ze skla. Často připravujeme loga, řádky, obrazce či mapy pro naše zákazníky. Grafický návrh zpracováváme po zaměření zakázky. Můžeme použít i Vaši fotografii, pokud bude mít dostatečné parametry vhodné pro tisk na velkoformátovou tabuli. Doporučujeme konzultaci s našim grafikem před objednáním tabule. Fotografii nám můžete zaslat na naši emailovou adresu.

Seznam motivů najdete na adrese www.shutterstock.com. Motivy můžete filtrovat dle různých kategorií (příroda, lidé, ovoce…). Doporučujeme vybírat tzv. vektory, se kterými je možno lépe pracovat.